Relacja z 15 Rajdu Jurajskiego na Pustynię Błędowską

Sobotnie rajdy z PTTKiem to już tradycja naszej szkoły. 16 maja 2015 roku o godzinie 8.00 dziesięciu uczniów z klas od IV SP do I Gim wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wyruszyło autokarem na XV Rajd Jurajski organizowany przez PTTK oddział Ruda Śląska.

Swoją wędrówkę uczestnicy rajdu rozpoczęli w miejscowości Błędów skąd żółtym szlakiem turystycznym przemierzali Pustynię Błędowską. Po 3 godzinach i przebytych 10km dotarli na wzgórze Czubatka w miejscowości Klucze gdzie z punktu widokowego podziwiali piękną panoramę tej okolicy. Następnie autokarami przejechali na metę rajdu do Ogrodzieńca gdzie piekli na ognisku kiełbaski oraz uczestniczyli w konkursach sprawnościowych.

Przed nami jeszcze dwie imprezy sobotnie: rodzinny wyjazd do ZOO oraz rodzinne wyjście na kręgle. Chętnych zapraszamy do udziału. Zapisy u nauczycieli wf'u oraz u pani pedagog.