Strój galowy

Jest kilka wyjątkowych dni w ciągu roku szkolnego, kiedy cała społeczność świętuje. Podniosłą atmosferę podkreśla zaangażowanie w wystrój sal oraz przygotowanie akademii. Strój galowy jest tym elementem, dzięki któremu uczniowie mogą wyrazić swój szacunek do szkoły i zaakcentować powagę chwili.

Często rodzice i uczniowie zadają sobie pytanie, jak powinien wyglądać strój galowy. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, które ułatwią skompletowanie odpowiedniego ubioru.

Strój galowy dziewcząt składa się z czarnej lub granatowej spódnicy (czarnych lub granatowych spodni), białej bluzki i wizytowych butów. Właściwym ubiorem jest również czarna lub granatowa sukienka o prostym kroju. Niedopuszczalny jest mocny makijaż, krzykliwa biżuteria, a także głęboki dekolt czy odkryte ramiona.

Na strój galowy chłopców składają się czarne lub granatowe spodnie, biała koszula z kołnierzem oraz wizytowe buty.

Tak ubrany uczeń jest dumą swoich rodziców i chlubą szkoły.

Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów za pomoc oraz uczniom za pozowanie do zdjęć.