120. urodziny naszej szkoły

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy urodziny naszej szkoły. Tym wydarzeniem rozpoczęliśmy obchody jej 120-lecia.
W kaplicy Św. Katarzyny w Chebziu odbyła się z tej okazji msza święta w intencji wszystkich byłych i obecnych uczniów oraz pracowników. Następnie w murach szkoły miało miejsce spotkanie uczniów z najstarszymi pracownicami oraz absolwentkami. Panie opowiadały odpowiadając na pytania uczniów jak wyglądała szkoła w ubiegłym stuleciu, co się w niej zmieniło oraz jak przebiegała nauka w czasie okupacji niemieckiej i powojennej Polsce. Kolejnym elementem dzisiejszego dnia były życzenia i laurki, które uczniowie szkoły podstawowej złożyli "jubilatce" z okazji urodzin. W samo południe wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przeszli w kolorowym korowodzie dookoła szkoły niosąc 120 balonów. Balony zostały wypuszczone na placu szkolnym w powietrze. W ten sposób z każdego miejsca Chebzia można było je zobaczyć. Dzisiejszy dzień to dopiero początek świętowania wielkiego jubileuszu.