Moje miasto bez elektrośmieci

Klasa III Szkoły Podstawowej Nr 5 w bieżącym roku szkolnym podczas zajęć z pedagogiem szkolnym realizowała ogólnopolski program edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Uczniowie razem z EkoDrużyną rozpoznawali elektrośmieci, poznali, gdzie mieszczą się punkty ich zbierania w naszym mieście oraz jak szkodliwy mają wpływ na środowisko naturalne. Dowiedzieli się także jaka jest droga elektrośmieci z punktu zbierania do zakładu przetwarzania.

Klasa sama wyszła z inicjatywą zorganizowania w szkole zbiórki zużytych baterii. Uczniowie zbierali baterie od marca 2014r. do maja 2014r. Zebrano łącznie 20 kg baterii. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczyciele i pracownicy administracji. Zebrane baterie zostały oddane do punkty zbiórki elektrośmieci. Dzięki naszej akcji środowisko naturalne naszego miasta, chociaż w minimalnym stopniu zostało ochronione.