Wybieramy szkolny samorząd

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Kandydatów było wielu, każdy musiał przygotować plakat wyborczy i dostarczyć go w odpowiednim terminie do opiekuna samorządu - p. B.Głogowskiej. Następnie kandydaci musieli przekonać do swojej wizji szkoły jak największą liczbę osób.
Wybory odbyły się zgodnie z zasadami demokracji, każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania, na której znakiem X zaznaczał swojego faworyta. W tym roku po raz pierwszy głosowali uczniowie kl.I, dzięki wprowadzonym symbolom oznaczającym poszczególnych kandydatów.

Wynik wyborów okazał się zaskoczeniem, ponieważ dwie osoby uzyskały taką samą maksymalną liczbę głosów. Laura i Michał z kl. V będą pełnić równorzędnie obowiązki przewodniczącego szkoły, a pomagać im będzie Nicola z kl. VII, która obejmie fukcję zastępcy. Gratulujemy.