"Kto czyta książki, ten żyje podwójnie"

W poniedziałek obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

W klasach młodszych odbyły się lekcje poświęcone historii książki: uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądały pierwsze sposoby zapisywania myśli, z czego były zrobione najdawniejsze książki, kto wynalazł druk i skąd w Europie pojawił się papier. Wyświetlony został też filmik edukacyjny poświęcony procesowi powstawania książki - od pomysłu, do dystrybucji. Starsi uczniowie mieli dodatkowo zajęcia poświęcone prawom autorskim. Dowiedzieli się m.in. co to jest plagiat, jak mogą korzystać z zasobów internetowych bez naruszania czyjejś własności i dlaczego zawsze należy podawać źródło, z którego się korzysta.
W bibliotece podczas długiej przerwy odbyło się spotkanie z książką - chętni mogli posłuchać opowieści pt."Franklin boi się ciemności". Przeprowadzony został także konkurs czytelniczy, którego laureatami zostali: Karol i Fabian z kl.II, Maja i Paulina z kl.III, Jesica, Laura i Lena z kl.IV oraz Alan z kl.VIII. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Kaja z kl.I, która wykazała się dużą wiedzą na temat książek.