Witamy nadejście wiosny

21. marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także dzień miły sercu każdego ucznia.

Mowa oczywiście o Dniu Wagarowicza, który postanowiliśmy hucznie obchodzić. Każda klasa otrzymała kolor i zadaniem uczniów oraz wychowawców było skompletować sobie na ten dzień odpowiednie ubrania. Wszyscy uczniowie spisali się rewelacyjnie, niemniej jednak klasa 1. i 2. były bezkonkurencyjne i to one zdobyły ex aequo pierwsze miejsce  w "kolorowym" konkursie. Oczywiście każdy biorący udział w zabawie otrzymał słodką nagrodę.

Kolejnym zaskoczeniem (szczególnie dla młodszych) było prowadzenie lekcji przez praktykantów, w których wcielili się uczniowie klas 7. i 8.. Wcześniej oczywiście odbyły się spotkania instruktażowe z opiekunami praktyk. I tak Kacper prowadził zabawy na balu przebierańców "Jeżyków", Julia zorganizowała pogadanki prozdrowotne, Oliwia próbowała swoich sił jako polonista, Natalia przybliżała uczniom fascynujący świat chemii, Wiola mierzyła się z matematyką, Karolina edukowała muzycznie, Patrycja i Dorota ćwiczyły z klasami j.angielski, Vanessa zadbała o kondycję fizyczną uczniów, a Emilia, Roksana, Julian i Oliwier postanowili zmierzyć się z nauczaniem wczesnoszkolnym. Każdy z naszych kandydatów na nauczycieli miał założoną kartę, w której został oceniony wkład pracy, zaangażowanie oraz przygotowanie merytoryczne. Jednoznacznie możemy stwierdzić, że rośnie nam nowe pokolenie nauczycieli, bo wszyscy spisali się na medal.

Atmosferę na przerwach podkręcał szkolny dj - dziś zamiast dzwonka na korytarzu rozbrzmiewały hity muzyki pop. Dzień był bardzo udany, radosny i kolorowy. Z całą pewnością powtórzymy to za rok.