Uczymy się pomagać

16 grudnia zakończyła się w naszej szkole akcja "Świąteczna zbiórka rzeczy dla dzieci z rudzkich szpitali" organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Ruda Śląska.

Zbiórka cieszyła się dużym powodzeniem - zgromadziliśmy wiele rzeczy potrzebnych małym pacjentom. Wśród darów znalazły się zabawki, słodycze i środki higieniczne. W tym miejscu w imieniu Samorządu Szkolnego i Julii- naszej młodzieżowej radnej chcemy serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom. Bez Was nie byłoby tego sukcesu. Każdy, najmniejszy nawet gest ludzkiej solidarności jest ważny, bo buduje wiarę w drugiego człowieka. Uczmy dzieci empatii i wrażliwości na potrzeby innych ludzi - szczególnie w czasie zbliżających się świąt.