Dzień postaci z bajek

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień postaci z bajek.

Każdy bez wyjątku miał za zadanie przebrać się za bajkową postać lub mieć jakiś jej atrybut. Zdecydowana większość uczniów podeszła do zadania z dużym zaangażowaniem przygotowując swoje przebrania. I tak po korytarzu przechadzały się księżniczki, wróżki, księżniczka Fiona, Atomówki, myszki Minnie, tuż obok można było dostrzec leśniczego z Czerwonym Kapturkiem, Batmana, pingwina z Magadaskaru, minionka czy jednego z dalmatyńczyków. Nasza szkoła była bardzo wesoła i kolorowa. Dodatkową atrakcją był konkurs "Kim jestem?", który polegał na odgadnięciu wszystkich przebrań pracowników szkoły i przypisaniu ich do konkretnej bajki. Trzeba przyznać, że uczniowie z dużym zaskoczeniem przyjmowali Czerwonego Kapturka tłumaczącego zawiłości matematyki, pana Kleksa prowadzącego w-f, krasnoludki pracujące w sekretariacie, czy Królewnę Śnieżkę urzędującą w gabinecie dyrektora.

Dzisiejsze obchody tak nietypowego święta pokazały, że mamy duże poczucie humoru, dystans do siebie i potrafimy się świetnie razem bawić. Za rok - powtórka:).