Niedziela, 2018-07-15

Imieniny: Henryka, Igi

Indywidualizacja Procesu Nauczania

W naszej szkole realizowany jest projekt pn. „DZIECI NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ - INDYWIDUALIZACJA  PROCESU NAUCZNIA I WYCHOWANIA UCZNIÓW KLAS I-III 24 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W RUDZIE ŚLĄSKIEJ”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Od 3 września br. w naszej szkole rozpoczęła rozpocznie się rekrutacja wśród uczniów klas I-III do zajęć w ramach projektu systemowego pn. „Dzieci naszą przyszłością – Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III 24 szkół podstawowych w Rudzie Śląskiej”. Rozpoczęcie zajęć zaplanowane jest na październik 2012 roku. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Poddziałania 9.1.2 „Wyrów­ny­wa­nie szans eduka­cyj­nych uczniów z grup o utrudnionym dostę­pie do edu­ka­cji oraz zmniej­sza­nie róż­nic w jakości usług edukacyjnych” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W ramach projektu w naszej szkole realizowane będą następujące zajęcia w okresie od 01.10.2012r. do 30.06.2013r.:

a)      zaję­cia dydaktycznowyrównawczedla dzieci z trud­no­ściami w czy­ta­niui pisaniu,

b)      zajęcia dydaktycznowyrównawcze dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,

c)       zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionychOmnibus matematycznoprzyrodniczy,

d)      zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionychzajęcia plastyczne,

Zakres oferowanego przez naszą szkołę wsparcia wynika ze zdiagnozowanych potrzeb naszych najmłodszych uczniów i uczennic.

Wychowawcy klas I-III będą informować rodziców i opiekunów prawnych dzieci o zasadach rekrutacji do projektu na zbliżających się zebraniach klasowych.

W załączeniu przedstawiamy Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie systemowym oraz załączniki – dokumenty wymagane przy ubieganiu się o zakwalifikowanie do udziału w projekcie.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.