Oni również chodzili do naszej szkoły... Judyta Synowiec (Strzemecka)

Nazywam się Judyta Synowiec po mężu Strzemecka. Urodziłam się w roku 1973 a do SP 5 uczęszczałam w latach 1980-1988. Ze szkołą w Chebziu związana jest moja rodzina od czterech pokoleń.
Do tej szkoły chodziła moja babcia ze strony mamy Helena Glowala po mężu Łuszczek urodzona w roku 1924 zapisana do szkoły w Chebziu w 1931 i była jej uczennicą do 1939 roku. Następnie moja mama Krystyna Łuszczek po mężu Synowiec urodzona w 1946r. do szkoły w Chebziu została zapisana w roku 1956 gdyż wcześniej chodziła do podstawówki w Goduli. Mój tato Bronisław urodzony w roku 1941 także przez osiem lat był uczniem tej szkoły. To nie wszyscy członkowie mojej rodziny, którzy byli uczniami tej szkoły. Wszystkie ciocie i  wszyscy wujkowie czyli rodzeństwo moich rodziców  również uczęszczało do szkoły w Chebziu oraz moi dwaj bracia Wojtek i Grzesiu. Mieszkam w Nowym Bytomiu a do szkoły w Chebziu zapisałam również mojego syna Mateusza, który jest tegorocznym maturzystą. Zapisałam syna do tej szkoły ponieważ czuję sentyment do tego miejsca. Jest ta nasza „stara szkoła” miejscem o rodzinnym klimacie, przyjazna i przytulna.