Oni również chodzili do naszej szkoły... Krystyna Tomala (Opeldus)

Nazywam się Krystyna Tomala - Opeldus. Naukę w Szkole Podstawowej Nr 5 rozpoczęłam we wrześniu 1969 roku.
W klasie szóstej szkoła ta była również moim domem, gdzie mieszkałam do 1979 roku, kiedy wyszłam za mąż (mieszkanie służbowe nad świetlicą szkolną). Moimi ulubionymi nauczycielami byli: Pani Bernadzikiewicz - wychowawca, która też mieszkała w szkole, Pan Knobe - opiekun harcerstwa oraz Pani Krzymyk - nauczyciel wychowania fizycznego, która miała wpływ na moje późniejsze życie: trenowałam siatkówkę, a także byłam nauczycielem wychowania fizycznego przez 25 lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Bykowinie i pedagogiem szkolnym przez 9 lat w Szkole Podstawowej nr 20 w Kochłowicach. Niezapomniane są do dzisiaj biwaki i wycieczki rowerowe z Panią Krzymyk. W szkole prężnie działało harcerstwo, którego opiekunem był Pan Knobe. W roku 1969 byłam na wycieczce harcerzy we Francji, a w roku 1971 wyjechaliśmy na obóz harcerski do Miczurina w Bułgarii. Co najważniejsze w szkole poznałam swojego nieżyjącego już męża Tadeusza Opeldus, który był synem Pani woźnej i też mieszkał w szkole.