Szkoła Podstawowa nr 5 im. Skarbów Ziemi Górnośląskiej w Rudzie Śląskiej

Tak się bawiliśmy w pierwszy piątek jesieni

Nasz kolejny szkolny festyn przeszedł do historii. Było wspaniale - tak mówiło i mówi wiele osób. My również uważamy, że było super. 

Pogoda do końca trzymała nas w napięciu, ale była idealna by spędzi to piątkowe popołudnie razem na świeżym powietrzu. 

Festyn rozpoczęła Pani Dyrektor krótkim przywitaniem, później była "Zupa jarzynowa" najmłodszych klas i występ gwiazdy festynu - Pana Piotra Herdziny, przy którego piosenkach wszyscy dobrze się bawili. Starsi uczniowie również zaprezentowali się na scenie. 

Każdego roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się loteria fantowa. W tym roku, przy okazji loterii brało się udział w losowaniu nagród specjalnych. Nie bez echa przeszła również licytacja zabawek, o które rodzice toczyli zacięty bój. 

Nasi uczniowie cierpliwie czekali w kolejce do uczennic szkoły fryzjerskiej by zrobić sobie pasemka lub fryzurę, a dziewczynki czekały w kolejce do dziewczyn malujących paznokcie. Wielu uczniów zainteresowało się grami Polskiego Towarzystwa Kulturalnego. 

Na festynie wręczyliśmy uczniom nagrody za udział w konkursie plastycznym oraz w konkurencjach rodzinnych, w których rodzic wraz z dzieckiem grali w bule. 

Wszystkim podobały się również pokazy drużyny zapaśniczej, w skład której wchodzą między innymi uczniowie naszej szkoły. Ich pokazy zrobiły duże wrażenia zwłaszcza na uczniach podstawówki, którzy nie wiedzieli o zainteresowaniach swoich kolegów. 

No i oczywiście poczęstunek. Rodzice naszych uczniów upiekli pyszne ciasta, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wszystkich gości, a do tego kawa, herbata i soki. No i oczywiście coś ciepłego, a więc żurek i kiełbasa z grilla oraz pizza upieczona przez tatę i córkę - uczennicę naszej szkoły. 

Kończąc chcemy bardzo serdecznie wszystkim podziękować za przybycie na nasz festyn. Zrobiliśmy go z myślą o Was i dla Was. Miło było spędzić z wami ten pierwszy jesieny piątek. Dziękujemy również wszystkim osobom, które pomogły nam przy organizacji festynu - bez Was byłoby nam ciężko to wszystko przygotować. 

Dziękujemy Uśmiech

Title