Szkoła Podstawowa nr 5 im. Skarbów Ziemi Górnośląskiej w Rudzie Śląskiej

PIKNIK ROWEROWY Z_dzikości_serca

W najbliższą niedzielę 28.05.2023 r. zachęcamy do udziału w pikniku rowerowym "Z dzikości serca". Wydarzenie zorganizowane jest z myślą o dwóch wspaniałych chłopakach uczęszczających do naszych placówek i chorujących na nieuleczalną oraz ciężką chorobę nerek. 

O godz. 10:00 starują uczestnicy dużej pętli rowerowej. Trasa to ok 25 - 30 km.

Mała pętla rowerowa rozpoczyna się ok. godz. 12:30 i wynosić będzie ok 5 km. W niej udział biorą najmłodsi uczestnicy pikniku wraz z opiekunami. 

Ponad to na miejscu będzie można upiec kiełbaski na ognisku. Z kolei Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza - Śródmieście przeprowadzi pokaz i szkolenie z pierwszej pomocy. Będzie również możliwość zobaczenia karetki od wewnątrz. Na przygotowanych dwóch stanowiskach rowerowych będzie można zobaczyć jak wykonać niezbędne czynności serwisowe przy rowerach. Ponad to będą słodkie wypieki oraz lemoniada. 

 

Na miejscu nie będzie można wspomóc chłopaków bezpośrednimi wpłatami. Każdy, kto może i chciałby im pomóc, może dokonać wpłaty na specjalnie dla nich założoną skarbonkę. Link do skarbonki znajduje się poniżej:

https://www.siepomaga.pl/z-dzikosci-serca

Udział w pikniku jest dobrowolny i uczestnicy jadą na własną odpowiedzialność. Dzieci i młodzież do 16. roku życia biorą udział w wydarzeniu tylko pod opieką osoby dorosłej. Dla bezpieczeństwa warto wyposażyć się w kaski rowerowe. 

Organizatorzy wydarzenia zastrzegają sobie możliwość prowadzenia fotorelacji oraz udostępnianie materiałów foto i wideo w mediach społecznościowych. 

 

Miejsce pikniku:

Przystań w Rudzie Śląskiej

ul. Księżycowa 7

 

Nasza społeczność szkolna wiele razy udowodniła, że potrafi się zjednoczyć w trudnych chwilach i pomóc drugiemu człowiekowi. Teraz też pokażmy, że potrafimy i chcemy wspomóc Kamila i Tomka w ich walce z ciężką chorobą. 

 

Pod poniższym linkiem znajduje się wpis organizatorów wydarzenia: 

https://www.facebook.com/events/3393961754179832/?ref=newsfeed 

Title