Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Rudzie Śl.

 • Kalendarium

  Wtorek, 2021-03-02

  Imieniny: Halszki, Heleny

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1027302
  • Do końca roku: 304 dni
  • Do wakacji: 115 dni

Kronika Szkolna

Kronika Szkoły jest utrwaleniem tego, co wydarzyło się w murach naszej szkoły od czasu jej otwarcia aż do dnia dzisiejszego. Burzliwe wydarzenie, jakie miały miejsce w naszym regionie również miały wpływ na życie naszej szkoły, a więc i na jej kronikę.
 
Pierwsze wpisy w Kronice są w języku niemieckim. Pod koniec XIX wieku w naszym regionie używano języka niemieckiego. Pierwszy wpis w języku polskim pochodzi z 5 września 1922 roku aż do momentu wybuchu II wojny światowej. Wóczas wpisy znowu są w języku niemieckim, aż do wyzwolenia spod hitlerowskiej okupacji. Od tego czasu Kronika dodatkowo jest wzbogacana o artykuły prasowe oraz zdjęcia.
 
Czas jaki minął od pierwszego wpisu w Kronice Szkolnej odbija się na jej papierze. Robi się on coraz bardziej żółty i kruchy, a więc łatwo się uszkadza przy przewracaniu kolejnych stron. Z myślą o zachowaniu tej cennej dla naszej szkoły pamiątki, postanowiliśmy zrobić jej cyfrową kopię. W tej formie będzie nam łatwiej podzielić się z gośćmi na naszej szkolnej stronie, jak również podczas Dni Otwartych w naszej szkole.
 
Biorąc po uwagę fakt, iż nasza szkoła istnieje od 1985 roku, ma w ciągu roku całego szkolnego ma miejsce wiele wydarzeń, musieliśmy podzielić wpisy w Kronice Szkolnej na kilka części by nie zanudzić Was oglądaniem kolejnych stron. Z drugiej strony nie wszyscy chcą zobaczyć ją cała, a tylko konkretny rok szkolny.
 
Życzymy miłego oglądania.

Artykuły