Niedziela, 2018-07-15

Imieniny: Henryka, Igi

Książki naszych marzeń

W roku szkolnym 2015/2016 szkolna biblioteka Zespołu Szkół nr 1 w Rudzie Śląskiej przystąpiła do programu „Książki naszych marzeń”. Jest to program rządowy, który ma na celu wsparcie szkolnych bibliotek w zakupie najpotrzebniejszych książek, a tym samym rozpropagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.

W ramach programu udało się pozyskać 1670 zł, które w całości zostały przeznaczone na zakup książek dla uczniów szkoły podstawowej. Wśród nowości są nie tylko lektury, ale także powieści młodzieżowe, o które prosili uczniowie podczas rozmów prowadzonych w bibliotece w ramach tworzenia „listy życzeń”. Od 1 grudnia 2015 roku –po wpisaniu do księgi inwentarzowej- książki będą dostępne dla czytelników. Mamy nadzieję, że nowości, które pojawiły się w naszej bibliotece spodobają się stałym czytelnikom oraz przyciągną do biblioteki nowych miłośników czytania. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej, bogatszej i ciekawszej oferty naszej biblioteki.