Gala z okazji 120-lecia szkoły

16 października 2015 roku był szczególnym dniem, ponieważ odbyła się gala wieńcząca obchody 120-lecia szkoły. O godzinie 10.00 w kościele w Nowym Bytomiu odbyła się msza święta w intencji absolwentów, pracowników , rodziców i uczniów szkoły. Mszy przewodniczył ksiądz prałat Franciszek Skórkiewicz absolwent naszej szkoły.
Mszę koncelebrowali księża współpracujący ze szkołą od wielu lat. Następnie wszyscy goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie przeszli ulicami Nowego Bytomia do Miejskiego Centrum Kultury gdzie o godzinie 12.00 odbyły się dalsze obchody tego niezwykłego dnia. Pani dyrektor powitała przybyłych gości. Przedstawiciele władz miejskich, oświatowych i związkowych złożyli szanownej jubilatce życzenia. Miłym akcentem było uhonorowanie „Przyjaciół szkoły” specjalnie na tę okazję przygotowanymi tabliczkami. Gwoździem programu był występ naszych uczniów, którzy w niezwykły sposób przybliżyli wszystkim obecnym historię naszej szkoły. Scenariusz napisała i sztukę wyreżyserowała Pani Bożena Jankiewicz. Aktorów oraz pomysłodawczynię spektaklu obdarowano gromkimi brawami. Swoją obecnością zaszczycił nas także solista Pan Piotr Herdzina również absolwent szkoły, którego występ rozweselił młodych i starszych. Konferansjerkami naszej gali były niezwykłe osoby. Pani Anna Roszczyk i Pani Wioletta Stec-Grześkowiak, które także ukończyły naszą szkołę. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.

Autor: KK