Niedziela, 2018-07-15

Imieniny: Henryka, Igi

Relacja ze zjazdu absolwentów 10.10.2015 r.

Szkoła to nie tylko mury ale przede wszystkim ludzie z nią związani. Dlatego zjazd absolwentów i emerytowanych nauczycieli to bardzo ważne wydarzenie w kalendarzu jubileuszu 120-lecia szkoły w Chebziu. Ilość absolwentów przybyłych na tę uroczystość przerosła nasze najskrytsze oczekiwania i wyniosła ponad 200 osób.

Przybyli na zjazd goście z Rudy Śląskiej, wielu miast Polski a nawet z zagranicy. Najstarsi obecni absolwenci ukończyli 84 rok życia. Wszyscy z sentymentem przekraczali mury szkoły a później z łzą w oku powspominali sobie historię placówki, którą przybliżyli im uczniowie klasy V i VI podczas spektaklu po śląsku: „Gyburstak szkoły” Scenariusz na tę okoliczność przygotowała Pani Bożena Jankiewicz. Zjazdowi absolwentów towarzyszyły radość ze spotkania z kolegami i koleżankami z podstawówki niejednokrotnie po kilkudziesięciu latach. Chwile wzruszeń a nawet łzy ze spotkania uczniów ze swoimi nauczycielami a i nauczycieli ze swoimi wychowankami. Uroczystość uświetnił także występ muzyczno wokalny absolwentów naszej szkoły Rodziny Drożniewicz. Goście z zainteresowaniem zwiedzali mury szkoły oraz odnajdywali siebie na starych fotografiach, które wyeksponowano na holu szkolnym oraz podczas prezentacji multimedialnej. Możemy z całą stanowczością stwierdzić, że zjazd absolwentów to bardzo udana impreza jubileuszowa.