Niedziela, 2018-07-15

Imieniny: Henryka, Igi

16.10 udzielamy pierwszej pomocy

16 października (środa) punktualnie o godzinie 12.00 odbędzie się próba pobicia rekordu świata w liczbie osób prowadzących masaż serca, a wszystko to pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świąteczniej Pomocy.

Osiem lat temu Wielka Orkiestra Świąteczniej Pomocy z Jurkiem Owsiakiem na czele rozpoczęła program: "Ratujemy. Uczymy ratować". Nasze panie nauczycielki przeszły wówczas odpowiednie szkolenie, a nasza szkoła otrzymała fantom, na którym uczniowie każdego roku uczą się i ćwiczą w jaki sposób przeprowadzić masaż serca.

Polskie Towarzystwo Resuscytacji zaproponowało, żeby 16 października punktualnie o godzinie 12.00 dzieci prowadziły akcję masażu serca i spróbowały pobić rekord świata w liczbie osób, prowadzących masaż serca. Fundacja Jurka Owsiaka rekord będzie biła na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie.