Nie udało się pobić rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Na stronie Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy podsumowano tegoroczną akcję próby pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety nie udało się ustanowić nowego rekordu. 16 października 2014 z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” w samo południe aż 67 396 osób z całego kraju pokazało, że umie udzielić pierwszej pomocy. Do akcji włączyło się aż 675 instytucji, a większość z nich stanowiły szkoły objęte Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
"Tegoroczna akcja jest wielkim sukcesem, ponieważ w biciu rekordu uczestniczyła ogromna ilość osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Niestety nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu, ale nadal należy on do Orkiestry (w październiku 2013 roku w akcji uczestniczyło 83 111 osób), a my za rok na pewno będziemy podejmowali kolejną próbę zgromadzenia jak największej ilości osób wokół tej szczytnej i niezwykle potrzebnej akcji."