Sobota, 2018-07-21

Imieniny: Danieli, Wawrzyńca

Bijemy rekord z WOŚP

Rekord został oficjalnie pobity!!!

"Udało nam się! Dzięki Waszej pomocy – szkół objętych programem RUR oraz instytucji i organizacji, które postanowiły pomóc w nam w ustanowieniu tego rekordu!
Przez pół godziny największa ilość osób na świecie wykonywały na fantomach równocześnie resuscytację krążeniowo-oddechową.
Dziękujemy, że kolejny raz wspólnie pokazujemy nie ma rzeczy niemożliwych. To wyjątkowy sposób uczczenie i podkreślenia Dnia Przywracania Czynności Życiowych.
Wg. Europejskiej Rady Resuscytacji gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy - 100,000 osób rocznie przeżywałoby stan nagłego zatrzymania krążenia.
Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rekordzie, jednak przede wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz opiekunom."

Źródło: http://www.wosp.org.pl/fundacja/aktualnosci/znamy_juz_temat_22_finalu_wosp

Naszym młodym ratownikom serdecznie gartulujemy, ponieważ w akcję włożyli bardzo dużo energii i siły, co widać na zdjęciach. Z kolei paniom gratulujemy takich zdolnych podopiecznych.