Ratujemy i uczymy ratować 2017

Już w najbliższy poniedziałek o godz. 1200 razem z WOŚP kolejny raz weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji "Ratujemy i uczymy ratować". Przez 30 minut nie tylko będziemy wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na manekinie, ale również postaramy się, wraz z uczestnikami z całej Polski, pobić rekord świata w ilości osób jednocześnie wykonujących masaż serca.
Trzymajcie za nas kciuki.
Oto artykuł dotyczący tegorocznej akcji.

Naszym celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy! 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizujemy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób, do udziału w którym zapraszamy Was!

W 2013 roku razem z Wami ustanowiliśmy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Było nas wtedy 83 111 osób z 1132 instytucji! W 2015 roku udało nam się pobić nasz wyczyn i razem z 92 049 osobami z 980 instytucji pokazaliśmy, że Polacy potrafią udzielać pierwszej pomocy. W 2016 pobiliśmy Rekord Polski - w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło łącznie 16 557 osób. W całym wydarzeniu wzięło udział 66 745. Jak będzie w tym roku? To zależy od Was!

Do akcji zapraszamy wszystkie szkoły biorące udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, a także wszystkie chętne osoby i instytucje zaangażowane w naukę i promocję pierwszej pomocy! Wystarczy posiadać chociaż jeden fantom i już można dołączyć do naszej akcji!

Spotykamy się 16 października (poniedziałek) o godzinie 12:00! Cała akcja będzie trwała 30 minut, a udział w niej będzie świetną zabawą, połączoną z nauką pierwszej pomocy i wspaniałą integracją.