Sobota, 2019-12-14

Imieniny: Alfreda, Izydora

Budżet obywatelski - Miasteczko ruchu drogowego

W ramach "Budżetu obywatelskiego" w dniach 5 - 16 września można oddać swój głos na realizację zadania ogólnomiejskiego „Rudzkie miasteczko ruchu drogowego”. O szczegółach poniżej pisze autor.

Poniższy link prezentuje filmik promujący zgłoszony przeze mnie wniosek do budżetu obywatelskiego o realizację zadania ogólnomiejskiego „Rudzkie miasteczko ruchu drogowego” Serdecznie proszę o rozpromowanie inwestycji wśród grona pedagogicznego i rodziców uczniów uczęszczających do szkoły.

Realizacja inwestycji wzbogaci program edukacji szkoły w zakresie zasad i przepisów ruchu drogowego. Wybudowanie miasteczka pozwoli na prowadzenie zajęć praktycznych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego (nie trzeba posiadać roweru, z miasteczka będą mogli również korzystać piesi) i wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, będzie również miejscem, w którym można będzie przeprowadzać egzaminy na kartę rowerową.

Aby można było zrealizować budowę miasteczka potrzebna jest jak największa ilość oddanych głosów, dlatego bardzo proszę o pomoc i o głosy. Głosowanie odbędzie się w okresie 5-16 września we wszystkich filiach biblioteki miejskiej, w Urzędzie Miasta – Biuro Obsługi Mieszkańców oraz w Zespole Szkół nr 1 w Chebziu.

Pozdrawiam,
Damian B.