Oni również chodzili do naszej szkoły... Piotr Terlikowski

Nazywam się Piotr Terlikowski urodziłem się w 1969 roku. Do szkoły w Chebziu w 1976 roku zapisała mnie moja mama również uczennica tej placówki. Moją wychowawczynią przez 8 lat nauki była Pani Antonina Justyńska, którą wspominam  bardzo miło i serdecznie.
Nasza klasa była dość liczna liczyła około 30 uczniów. Jako uczeń klas młodszych należałem do drużyny zuchów a później do drużyny harcerskiej. Miło wspominam rajdy górskie po  Beskidach, które prowadziła Pani Wiesia nazwiska niestety nie pamiętam. Na zakończenie klasy 8 zamiast komersu pojechaliśmy na wycieczkę do Ustronia. Spaliśmy w wagonach kolejowych i wędrowaliśmy górskimi szlakami. Dotarliśmy aż do schroniska na Przełęczy Beskidek. To miejsce tak mi się spodobało,  że jako dorosły jeździłem tam z moja rodziną i zaprzyjaźniłem się z właścicielami tego schroniska. Po podstawówce uczyłem się w Zasadniczej Szkole Górniczej na kierunku elektromonter. W tym czasie także prowadziłem w szkole w Chebziu drużynę harcerską. Moja drużyna liczyła 20 harcerzy uczniów klas 6, 7 i 8. Zbiórki odbywały się  na drugim piętrze tam gdzie obecnie znajduje się biblioteka .Często organizowałem  wycieczki do Brennej oraz rajdy rowerowe po lasach halembskich. Zawodowo przez 26 lat pracowałem  w zawodzie górnika w kopalni Paweł, Wawel, Pokój. Obecnie od 2014 roku jestem  już emerytem. Mam więc dużo wolnego czasu na wspomnienia. Szkoła w Chebziu jest dla mojej rodziny szkołą wielopokoleniową. Chodziła do niej moja mama, ja, a także moi dwaj synowie Grzesiu i Janek.