Szkoła Promująca Zdrowie!

Zdrowie to jedna z największych wartości człowieka, pozwala na naukę, pracę, radość i szczęście. Od początku istnienia człowiek stawiał sobie pytanie, co robić, by żyć długo i cieszyć się zdrowiem.
W naszej szkole prowadzone są liczne akcje profilaktyczne zachęcające uczniów do uprawiania sportów i wybierania zdrowych przekąsek zamiast fast-foodów. Uczymy się także jak niszczące są dla człowieka papierosy, alkohol i narkotyki. A wszystko po to, by – teraz mądrze wybierając - w przyszłości móc cieszyć się zdrowiem i kondycją fizyczną.

W roku szkolnym 2012/2013 społeczność  Zespołu Szkół nr 1 rozpoczęła starania o uzyskanie certyfikatu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Po dwuletnich działaniach profilaktycznych w dniu dzisiejszym tj. 17 czerwca odbyła się uroczysta gala wręczania certyfikatu przez koordynatora wojewódzkiego Panią Barbarę Dobias-Mola.