Dzień Dziecka na sportowo!

1 czerwca Dzień Dziecka w naszej szkole tradycyjnie spędziliśmy na sportowo. Uczniowie szkoły podstawowej z samego rana zmagali się z konkurencjami sprawnościowymi oraz rozgrywali turnieje klasowe w dwa ognie oraz ringo.

Dzień Dziecka na sportowo to także okazja aby uczcić 120 lecie naszej szkoły. Z tej okazji zostały pobite różne rekordy: 120 skoków na skakance, 120 odbić piłeczką pingpongową oraz 120 okrążeń obręczą hula hop wokół bioder. Aż 26 uczniom z klas I-VI udało się osiągnąć takie rezultaty.

Gimnazjaliści spędzili dzień równie sportowo. W samo południe przebiegli sztafetę 120 okrążeń wokół boiska szkolnego. Dokonanie tego zajęło uczniom 32 minuty i 41 sekund. Sztafeta również miała na celu upamiętnienie 120 lecia szkoły. Ostatnie stu dwudzieste okrążenie przebieli wszyscy razem. Po sztafecie rozegrano mecz siatkówki.

Sportowy dzień dziecka to nie tylko propagowanie ruchy na świeżym powietrzu ale spędzanie czasu aktywnie przy zdrowej rywalizacji.

W tym dniu mogliśmy również podziwiać występ naszych mażoretek, które w pięknych strojach pokazały ciekawy układ taneczno marszowy z użyciem biało czerwonych pomponów. Podczas całego dnia dopisała nie tylko pogoda ale humor i uśmiech.