Poniedziałek, 2019-12-09

Imieniny: Anety, Leokadii

Oni również chodzili do naszej szkoły... Mateusz Strzemecki

Nazywam się Mateusz Strzemecki. Urodziłem się w 1995 roku. Do Szkoły Podstawowej Nr 5 w Rudzie Śląskiej Chebziu chodziłem w latach 2002/2007.

Przez okres pierwszych trzech lat podstawówki moim wychowawcą była Pani Joanna Spyra. Czas ten wspominam z uśmiechem na ustach. W IV klasie nastąpiła zmiana nauczyciela. Wychowawcą klasy została Pani Marcela Kowolik. Najbardziej w pamięci utkwiła mi wycieczka w V klasie do Brennej. Miło wspominam te chwile. Wspólne chodzenie po górach, wyjścia na basen i ognisko z pieczonymi na patykach kiełbaskami. Po podstawówce dalej kontynuowałem naukę w szkolę w Rudzie Śląskiej Chebziu w Gimnazjum NR 19. Było to w latach 2008/2010.

Niezapomnianym przeżyciem, które pamiętam, będąc uczniem III klasy gimnazjum, było otwarcie w 2009 roku boiska szkolnego. Dzisiaj , gdy nie jestem już uczniem tej szkoły nadal często razem z kolegami w wolnym czasie rozgrywam tam mecze. W 2011 roku zostałem uczniem Technikum NR 5 w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu na kierunku technik ochrony środowiska. Obecnie zdaję maturę i egzaminy zawodowe.