Oni również chodzili do naszej szkoły... Ks. Erwin Socha

Urodził się 2 kwietnia 1911 roku w Gliwicach. Był synem kolejarza Antoniego i Waleski z domu Oslislok. Do szkoły powszechnej uczęszczał najpierw w Gliwicach. Naukę kontynuował w Chebziu, gdzie przeprowadził się razem z rodzicami po plebiscycie na Górnym Śląsku.
Od 1923 roku uczył się w Koedukacyjnym Gimnazjum Komunalnym im. Stanisława Staszica w Rudzie. Egzamin dojrzałości zdał w czerwcu 1931 roku. Po maturze wstąpił do Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie i rozpoczął studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Święcenia kapłańskie przyjął 28 czerwca 1936 roku w katedrze św. Apostołów Piotra  i Pawła w Katowicach z rąk Księdza Biskupa Stanisława Adamskiego.
Po święceniach był na zastępstwie wakacyjnym w rodzinnej parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Goduli. Od września 1936 roku jako wikariusz duszpasterzował w parafii Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich. W okresie okupacji hitlerowskiej był wikariuszem w parafiach: Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie i Wszystkich Świętych w Pszczynie.

W listopadzie 1942 roku zdał egzamin proboszczowski. Od kwietnia 1945 roku pełnił obowiązki wikariusza w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach.

W październiku 1948 roku Ksiądz Biskup Stanisław Adamski mianował go administratorem w parafii św. Mikołaja w Starych Reptach. W lipcu 1957 roku Ks. Socha został tam oficjalnie zatwierdzony na stanowisku Proboszcza. Na emeryturę przeszedł w 1973 roku.
Ks. Erwin Socha zmarł 15 października 1973 roku w Bielszowicach. Odszedł do wieczności w 63 roku życia i w 38 roku kapłaństwa.