Zaproszenie na plener malarski pt. "Budynki Chebzia związane ze szkołą"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w plenerze malarskim zorganizowanym z okazji 120-lecia szkoły w Chebziu pt. "Budynki Chebzia związane ze szkołą", który obędzie się 27 kwietnia 2015 r. o godz. 1200.

Plener malarski odbędzie się w Zespole Szkół Nr 1 w Rudzie Śląskiej Chebziu i przeznaczony jest dla wszystkich chętnych niezależenie od wieku oraz miejsca zamieszkania.

Nasza szkoła jest jedna z najstarszych szkół w mieście. W swojej 120-letniej historii placówka na potrzeby edukacyjne swoich wychowanków wykorzystywała aż 3 budynki: budynek główny szkoły mieszczacy się przy ulicy Piotra Niedurnego 125, budynek przy ulicy Węglowej 2 - obecnie budynek mieszkalny (uczyły sie tam klasy młodsze oraz zlokalizowane tam były pracownie zajęć praktycznych) oraz część budynku przy Weglowej 8 - obecnie Kaplica pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej (obiekt służył jako sala gimnastyczna)

Serdecznie zapraszamy!