Oni również chodzili do naszej szkoły... Sabina Nowińska (Opeldus)

Moja historia związana ze Szkołą Podstawową w Chebziu rozpoczęła się w roku 1966. Byłam wtedy dwuletnią dziewczynką, która wspólnie z rodzicami i rodzeństwem zamieszkała w mieszkaniu przynależnym do szkoły. W roku 1971 z ,,Tytą" w ręku uroczyście rozpoczęłam moją edukację, udając się do pierwszej klasy szkoły podstawowej i przez kolejne osiem lat byłam z nią związana.
Sięgając pamięcią wstecz muszę przyznać, że były to wspaniale spędzona lata. Ówczesnym Dyrektorem szkoły była Pani Zofia Tomala, a ja miałam zaszczyt uczęszczać do klasy, w której wychowawstwo sprawowała Pani Róża Trojan. To dzięki niej uczyliśmy się odpowiedzialności i samodzielności. Była nauczycielem wymagającym ale zawsze uczyła nas z wielkim zaangażowaniem. Była też organizatorem różnorakich wycieczek, które corocznie aranżowała we współpracy z biurem podróży Orbis. W trakcie mojej ośmioletniej edukacji szkoła tętniła życiem, więc nie było czasu na nudę. Mieliśmy zbiórki zuchów, później harcerzy, dla których organizowane były biwaki i obozy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli także w Szkolnym Klubie Sportowym, który był prowadzony na szkolnej sali sportowej do późnych godzin wieczornych przez Panią Krzymyk. Pamiętam też, że wraz z koleżankami z klasy utworzyliśmy teatrzyk klasowy i występowaliśmy przed młodszymi klasami z różnymi przedstawieniami. Nawet samodzielnie robiliśmy kostiumy do występów było naprawdę świetnie i miło wspominam tamte czasy.
Po skończeniu podstawówki zostałam uczniem 3 letniej szkoły handlowej. Dzięki temu udało mi się znaleźć pracę i założyć rodzinę. Dziś jestem szczęśliwą żoną i matką trójki wspaniałych synów oraz babcią pięciorga wnucząt.
Podsumowując moce wspomnienia muszę przyznać, że szkoła bardzo pozytywnie wpłynęła na moje życie. Pozwoliła nam wszystkim ukształtować nasze charaktery, pozytywnie spojrzeć w przyszłość i wejść w dorosłe życie. Po 25-ciu latach od ukończenia szkoły podstawowej, kiedy to odbyło się spotkanie klasowe, nasze zdania się nie zmieniły i ze wzruszeniem do dziś Ją wspominamy.