Poniedziałek, 2019-12-09

Imieniny: Anety, Leokadii

Wszystko o sprawdzianie

Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do odwiedzenia strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na której zostały stworzone specjalne zakładki porządkujące informacje dotyczące nowej formuły sprawdzianu w klasie 6-tej, która będzie obowiązywała już od wiosny.

Dla uczniów, którzy od roku szkolnego 2014/2015 będą pisali sprawdzian w szóstej klasie szkoły podstawowej, zamieszczono film instruktażowy na temat przebiegu sprawdzianu, rodzajów zadań i sposobów podawania odpowiedzi. Dla ich rodziców przygotowano szczegółowe informacje dotyczące między innymi struktury sprawdzianu, podstawowych zasad jego przeprowadzania i informacji, jakie znajdą się na zaświadczeniu o wynikach. Nie zabrakło także zakładki dla nauczycieli, w której znalazł się cykl czterech wykładów dotyczących zmian w sprawdzianie od roku szkolnego 2014/2015 przygotowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie.

Źródło: MEN