Szkolne „Wybory...” moimi oczyma

Jak co roku w naszej szkole na początku października wybieraliśmy nowy Samorząd Szkolny.
W tym roku wymienialiśmy cały skład na nowy, gdyż uczniowie piastujący w nim funkcje odeszli do innych szkół lub zrezygnowali z dalszego pełnienia funkcji.
Jak zawsze wybory w naszej szkole fascynowały każdego i często na przerwach rozmawiałyśmy z koleżankami kto w nich startuje i jakie obietnice złoży tym razem (bo tak bywało że na obietnicach się kończyło).

Kampania trwała około tygodnia. Kandydaci wykonali swoje plakaty wyborcze by się zareklamować i wypisać - co mają w planach na obecny rok szkolny 2014/2015.
Często też między lekcjami lub po, podchodzili by z nami porozmawiać i przedstawić się jako najlepszy kandydat na Przewodniczącego Szkoły.
Uczniowie klas 4-6 podstawówki oraz 1-3 gimnazjum mogli zagłosować na dowolnego kandydata. A oni proponowali między innymi:

• „Szczęśliwy numerek”
  • Więcej nocek w szkole
  • Dyskoteki

Ostatecznie do głosowania doszło w piątek 11.10.2014. I startowało w nich czterechkandydatów:

• Damian z kl. 1 gimnazjum
  • Patrycja kl. 2 gimnazjum
  • Kamila kl. 2 gimnazjum
  • Wiktoria kl. 6 podstawówki

Głosowanie było typowe jak w prawdziwych wyborach prezydenckich. Dostaliśmy po karcie dogłosowania z nazwiskami kandydatów, mogliśmy je zaznaczyć tylko jednym plusem, bo jak sięzaznaczyło więcej- głos był nieważny. Po zakończeniu pani pozbierała karty mówiąc, że wynikiwyborów będą ogłaszane na akademii z okazji Dnia Nauczyciela. I tak właśnie się stało,ale z ogłoszeniem wyników poczekano do końca uroczystości.
Tak dowiedzieliśmy się, że Przewodniczącą Szkoły została Kamila, zastępcą Przewodniczącego Patrycja i Sekretarzem Damian.
Sama Kamila cieszyła się bardzo z wygranej, a my razem z nią mając nadzieje, że stanie nawysokości zadania i postara się spełnić składane obietnice.
W sumie wybory w naszej szkolne to fajna sprawa, a to że szkoła nie jest za duża i wszyscysię znają pozwala na to, że kandydaci nie są anonimowi - to po prostu nasi bliżsi lub dalsi przyjaciele.

Autor: Agnieszka Piecha kl. V