A ty, czujesz klimat

Uczniowie klasy 8 w tym roku szkolnym biora udział w "Godzinach wychowawczych ze światem" i angażują się czynnie w program "A ty, czujesz klimat", którego celem jest zapoznanie uczniów z obecnym stanem środowiska i zaanagżowanie się na rzecz sprawiedliwości oraz solidarności zarówno w lokalnym, jak i globalnym wymiarze.
Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie zapoznają się z informacjami na temat aktualnego stanu naszego środowiska, dowiedzą się czy emisja CO2 do atmosfery jest sprawiedliwie podzielona dla wszystkich krajów, kto najbardziej cierpi z powodu zachodzących zmian w przyrodzie.

Podczas zajęć uczniowie opracują plakaty oraz ulotki zachęcające wszystkich do aktywnego zaangażowania się w ochronę naszej planety. Będą one opublikowane podczas Tygodnia Edukacji Globalnej pod nazwą "To ostatni dzwonek dla klimatu!".