Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki 2019

W czwartek uczniowie klas 5 i 8 odwiedzili Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.

Uczniowie wzięli udział w ciekawej lekcji od liczydła do komputera, zmierzyli się z otwarciem bardzo starego przenośnego komputera...

...starali się odgadnąć do czego służyła bardzo duża i wyglądem przypominająca słuchawka. Oglądneli również wiele starych komputerów, w tym Polski komputer Odra, komputer z klawiszam jak w fortepianie, komputer z klawiaturą ułożoną afabetycznie i wiele, wiele innych modeli. Mogli również z bliska przyjrzeć się różnym nośnikom pamięci rozpoczynając od tych najstarszych papierowych, na tych współczesnych bardzo małych kończąc.

Jednak najlepsza zabawa była po wszystkim, kiedy mogli swoje umiejętności sprawdzić rozgrywając gry na starych konsolach, komputerach z poprzedniej epoki oraz ściagając się na automatach do gier.

Wizyta w muzeum na tyle im się spodobał, że zapowiedzieli już swoją następną wizytę w tym miejscu.