Poniedziałek, 2019-12-09

Imieniny: Anety, Leokadii

Oferta edukacyjna ZS1

Szkoła nasza liczy 119 lat. Posiada bogatą historię, o której można przeczytać w kronice prowadzonej od 1985 roku.

Nasza szkoła od zawsze była przyjazna dzieciom. Zmienia się świat, zmieniają się ludzie, a ciepła atmosfera, otwarte serca nauczycieli i pracowników zawsze sprzyjają dzieciom. Na pierwszym miejscu stawiamy dziecko.

Wszyscy pracownicy szkoły dążą do tego by nasi uczniowie  pogłebiali wiedzę i umiejętności nie tylko podczas tradcyjnych zajęć w ławkach szkolnych, ale także podczas wycieczek czy uroczystości szkolnych.

Naszym nowym, jak i dotychczasowym uczniom oferujemy:

• zajęcia w mało liczebnych klasach( nauczyciel ma szansę do każdego ucznia podejść indywidualnie),
  • nowy plac zabaw oraz sala sabaw dla uczniów klas 1 - 3 szkoły podstawowej,
  • boisko szkolne, salę gimnastyczną i salę komputerową,
  • stołówkę z własną kuchnią,
  • bibliotekę ze stanowiskami komputerowymi,
  • świetlicę szkolną (godziny pracy są dostosowywane do zapotrzebowania rodziców, np. 630 - 1630),
  • ciekawe zajęcia pozalekcyjne dla wszystkich uczniów,
  • wyjścia do kina, teatru oraz wycieczki szkolne i integracyjne z rodzicami,
  • tradycyjną szkolną Wigilię dla uczniów i ich rodziny,
  • festyn szkolny,
  • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
  • wsparcie pedagoga i psychologa szkolnego, a także logopedy.

Naszą zaletą jest lokalizacja.
Można do nas dojechać autobusem, tramwajem, pociągiem i samochodem, gdyż w pobliżu mamy przystanki autobusowe i tramwajowe wraz z pętlą tramwajową, DTŚ oraz zabytkowy dworzec kolejowy.